NARODOWE CZYTANIE 2017

„Co się w duszy komu gra,
co kto w swoich widzi snach.”
~ Stanisław Wyspiański – „Wesele” – akt II, scena 3

12 września 2017 roku, o godzinie 10:00, w Sali Widowiskowej Namysłowskiego Ośrodka Kultury, rozpoczęła się, długo oczekiwana, uroczystość ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. W tym roku lekturą Narodowego Czytania był dramat Stanisława Wyspiańskiego pod tytułem „Wesele”. Tegoroczna lektura zwyciężyła podczas internetowego głosowania. Dramat konkurował z „Przedwiośniem” – Stefana Żeromskiego, „Pamiątkami Soplicy” – Henryka Rzewuskiego i „Bieniowskim” – Juliusza Słowackiego.

Od wielu lat uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Iwaszkiewicza w Namysłowie biorą udział w tej akcji. W tegorocznej edycji pięknie zaprezentowali fragmenty tegoż dramatu następujący uczniowie: Sylwia Bohun, Marta Teuerle, Aleksandra Stanisławczyk, Przemysław Majewski, Bartosz Wolski, Bartosz Judziński i Paweł Gazdecki.

Do wspólnego czytania włączyli się również przedstawiciele Urzędu Miejskiego: Burmistrz – Pan Julian Kruszyński, Zastępcy Burmistrza – Pan Artur Włodarczyk i Pan Rafał Nowowiejski, Starosta Namysłowski – Pan Andrzej Michta, Przewodniczący Rady Miejskiej – Pan Sylwester Zabielny. Nie zabrakło również występów namysłowskich szkół. „Wesele” czytali również: pracownicy Biblioteki Publicznej w Namysłowie, Grupa Teatralna „Retrospekcja”, Powiatowy Rzecznik Konsumentów – Pani Katarzyna Paradowska, Pani Maria Karaban – kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej i Pan Henryk Tomiczek. Całość uświetlił zespół młodych tancerzy z zespołu „Ślązak”.

Zdjęcie użytkownika Namysłowski Ośrodek Kultury - Dom Kultury.

zdjęcia: Namysłowski Ośrodek Kultury